Vyzkoušeli jsme novinku Včelín, který na první pohled působí infantilně (včeličky létající ve vesmíru jako cože? Opustili jsme tedy na chvíli své pozemské myšlenky a jako zástupci jednich z 20 různých úlu jsme vyrazili na průzkum vesmíru. Já se rozhodl namazat si hlavu, stáhnout tykadla a blahoslavit naší královnu dary a surovinami, které naše mateřská loď Melisfera objeví na různých planetách ve vesmíru. Během velebení svého vesmírného úlu a výškovým pracím v hloubkách královniných útrob se další dva úly ujali vedení bodového hodnocení.
Postupem času se ukázalo, že je důležité včas a správně zkombinovat plástve, nebát se posílat spát včelky dělnice a využívat karet setby. Paradoxně s přehledem vyhrál úl jménem Lama, který si celou výpravu královny téměř nevšiml a jen si velebil svůj úleček.
Na závěr pohádky bych rád sdělil, že mě fakt pohladilo na duši, že zúčastnění i přihlížející sdílí mé nadšení pro tuto povedenou hru, která vsadila na funkční workerplacement engine a ani nevšední téma neodradilo nefanouška scifi a zvířecích témat (čti “mě) od pořízení této hry a která mimo následně příjemnou nekonfliktní hru nás všechny oslovila svou hezkým grafickým zpracováním.
MLEM: Vesmírná agentura
Jedná se o rodinnou hru, která se odehrává ve vesmírném prostředí. Za pomocí kostek se snažíte dopravit svoje kočky co nejvýše ve vesmíru. Po cestě je můžete kdekoliv, kde raketa zastaví, vysadit a získat body, pokud se nerozhodnete riskovat a pokračovat v cestě dál. Největší podíl na výhře má náhoda, kterou ani zkušený hráč neovlivní. Co se ovšem ovlivnit dá je jakou kočku s jakou schopností vyšlete do vesmíru. Schopnosti jsou různé a některé vás třeba dokážou vysadit na planetě