S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

Databáze her

Níže najdete hry z klubové sbírky, které si členové klubu mohou zapůjčit domů. Pro širokou veřejnost jsou k dispozici volně v době otevření knihovny. Klubovou sbírku her postupně rozšiřujeme. Na dospělácké i rodinné hraní nosí členové klubu i hry ze svých vlastních sbírek, takže hrajeme opravdu doširoka a každý si najde to své.

Obsah

Abyss

V karetní deskové hře Abyss se hráči budou snažit získat podporu mocných lordů a kontrolu nad klíčovými lokacemi v souboji o titul vládce podmořské říše.

Barcelona

 Ve hře Barcelona se ujmete role stavitelů z 19. století, kteří se podílejí na rozšiřování města. Vaším hlavním úkolem bude stavět domy, kde naleznou přístřeší obyvatelé, kteří se rozhodli opustit staré město. Dále budete stavět ulice, vytvářet tramvajové linky a zajišťovat veřejnou infrastrukturu. Můžete dokonce experimentovat s modernismem, novým architektonickým a uměleckým stylem, který získává na oblibě mezi boháči.

Bang! Kostková hra

Na Divokém západě neustále zuří nekonečná bitva mezi zákonem a bandity. Náhle oblohu zastínil déšť letících šípů: Indiáni útočí! Jsi dost statečný, aby ses ubránil Indiánům? Máš odvahu vzít osud do svých rukou? Ukaž svou udatnost a postav se všem nástrahám Divokého západu! Kdo vyjde z kostkové přestřelky vítězně? Bang! kostková hra kombinuje principy karetní hry Bang! s kostkovou hrou, kde výsledky kostek využíváte pro různé akce, střelba, léčení životů, střelba z kulometu atd. BANG! kostková hra je samostatná hra, ke hře nepotřebujete základní hru BANG!

Bezva fotka

Svižná a zábavná hra s jednoduchými pravidly a focením zvířátek, kterou vysvětlíte za minutu a zvládnou ji i nejmenší děti. Komu se podaří vyfotit Yettiho?

Catan Junior

Osadníci z Katanu Junior jsou variantou hry Osadníci z Katanu, která je určena především dětem. Pravidla jsou výrazně zjednodušena, hra trvá kratší dobu a má pirátské téma a prostředí. Hlavní principy Osadníků však zůstávají.

Čarostíny

Vstupte do temného okouzlujícího světa a bojujte s protihráči v této strategické deskové hře od tvůrců Labilních jednorožců a Chlupatých zabijáků. V průběhu hry budete sbírat zdroje a učit se nová kouzla. Přivoláte si společníka a odemknete schopnosti své stínové podoby. To vše s cílem stát se největším ze stínomágů. Poslední, kdo zůstane v téhle nadpřirozené nakládačce naživu, se stává vítězem!

Disney Sorcerers Arena - Epické aliance

Disney Sorcerer’s Arena: Epické aliance je taktická hra, ve které budete bojovat s různými postavičkami ze světa Disney v Aréně. Vyvolat do ní můžete třeba Mickey Mouse, Malou mořskou vílu nebo třeba Aladdina. Jakmile jsou postavy jednou v aréně, musíte chytře využívat jejich specifických schopností, abyste dokázali překonat soupeře. Toto základní balení hry obsahuje osmičku postaviček od Disney či Pixaru, které následně můžete rozšiřovat dokupováním dalších krabiček.

Duos - Pohádky a Sport

Rodinná hra, ve které vybíráte páry, které se k sobě hodí. Každé kolo musíte zvolit čtyři páry z dvanácti náhodně vyložených karet a můžete jen doufat, že vyberete ty stejné jako vypravěč. Zní to jednoduše? Uvidíte, jak vám to půjde!

Dva bratři

Partie Dvou bratrů se odehrává na dvou hlavních místech: rondelu, na němž mají hráči proměnlivý dosah, který poskytuje destičky budov (bodovací podmínky) a zároveň představuje zdroj surovin nutných ke stavbě; a postupně se budující společné herní ploše – na tu hráči umistují své budovy a snaží se jejich vzájemnou interakcí naplnit jejich bodovací podmínky a získat tak co největší množství bodů. 

Dračí strážce

Dračí strážce je kooperativní rodinná hra. Hráči od 8 let společně pomáhají drakovi chránit princeznu i poklad před nájezdem chamtivých rytířů. Využívají akční karty a různé manévry, ale není to tak jednoduché, jak se zdá, hráči spolu nesmí diskutovat.

Dům snů

Ve hře Dům snů se hráči pustí do zařizování svého jednopatrového domu s přízemím a suterénem. Každé umístění místnosti, jejich kombinace popř. vybavení přináší hráči body, které na konci hry určí vítěze. Ale kdo by myslel na body, když jde o dům snů. Cílem hráče nemusí být nutně bodový zisk, ale prostě samotný proces zařizování, na jehož konci je hráč za své úsilí odměněn pohledem na svůj krásný domov.

Expedice

Expedice je kompetitivní hra, která je řízená pomocí karet s prvky worker-placementu a principem řetězeného efektu. Zjednodušeně hrajete karty, abyste získali určité vlastnosti nebo využili jedinečné schopnosti dělníků. Mechem se pohybujete po mapě a odhalujete tajemné oblasti. V různých oblastech může hráč získat dělníky, pomocí kterých následně hraje silnější efekty na kartách. Cílem hry je získat čtyři žetony slávy. Tyto žetony získá hráč za určité činnosti ve hře, jako jsou splněné úkoly, potření zhouby nebo například roztavení meteoritů.

Heat

Ve hře Heat (v angličtině ještě s podtitulem „Pedál až na podlahu“) si hráči vyzkouší roli závodníků v historických formulích a jejich cíl asi nepřekvapí nikoho: každý se logicky snaží zvítězit v závodech, které se jedou na určitý počet kol. V případě hry dle pokročilých pravidel se pak hráči snaží zvítězit v celém šampionátu, který se skládá z více samostatných závodů.

Houbařův ráj

Je tu podzim. Deštík přinesl vláhu a lesy jsou plné hub. Jednoho krásného dne na ně s přáteli vyrazíte a doufáte v bohatý úlovek. Ale pozor – nejste sami, kdo zná ta nejlepší místečka! Komu se podaří nasbírat největší úrodu?

iQLANDIA - Společenská hra

V této hře bude každý hráč tvořit expozici iQLANDIE pomocí tetrisových dílků expozic. Abyste však získali ty správné dílky, musíte nejdřív co nejrychleji vyřešit jednu ze 4 tematických miniher. Optika, ve které spojujete pomocí laserů 2 body. Biologie, kde se snažíte správně uspořádat buňky v mřížce. Karty vesmíru, ze kterých budete tvořit uskupení planet, a programování, kde se pomocí vašeho robota budete snažit následovat instrukce až do cíle.

Kabo

Kabo je rychlá karetní hra o hledání jednorožce. Až na to, že o jednorožce vůbec nejde. Hra je pro 2-4 hráče, ve které si procvičíte paměť i strategii, ale neobejdete se bez kousku štěstí. Cílem je co nejrychleji nasbírat karty v co nejnižší hodnotě. 

Karak II.

Karak 2 je kompetitivní dobrodružná hra. Tak jako v původním Karaku se i zde ujmete role jednoho z hrdinů a budete prozkoumávat krajinu v okolí hradu Karak. Budete bojovat s nestvůrami a získávat různé předměty. Na osvobozených územích od nestvůr můžete těžit suroviny a zakládat města. Ve městě pak můžete stavět různé budovy a díky nim verbovat pomocné síly pro boj. Cílem hry je porazit temného generála a zároveň získat co nejvíc kamenných duší (ty představují vítězné body).

Králíkovství

Králíkovství je jednoduchá hra pro 2-4 hráče, ve které se pokoušíte získat kontrolu nad územím pomocí nadraftovaných karet. Hra se hraje na 4 kola. Během každého z nich zabíráte nové oblasti, stavíte stavby a získáváte úkoly, které se pak snažíte splnit. Na konci každého kola proběhne dílčí bodování vašich území, založené na jejich bohatství a síle. Po čtvrtém kole všichni navíc odhalí své karty pergamenů a vyhodnotí se úkoly na nich uvedené. Ty mohou s konečným pořadím ještě pořádně zamávat.

Království draků (RPG kniha)

Malí hrdinové jsou interaktivní příběhová hra inspirovaná Dračím doupětem (DnD = Dungeons and Dragons), ve které jeden hráč zaujímá roli vypravěče a ostatní hráči se stávají hrdiny příběhu, kteří reagují na situace vytvářené vypravěčem.

Lama párty

Cílem hry Lama párty je mít co nejméně trestných bodů. Trestné body se získávají za karty, které hráčům zůstávají poté, co již nemohou dále hrát. Jedná se o jednoduchou karetní hru, která má svižný spád a snadno pochopitelná pravidla. Hlavním principem je dorovnávání a přebíjení karet, které jsou vyložené na stole.

Lumpark

Kdo by nechtěl šéfovat zábavní park? Navíc takový, který si namícháte ze svých oblíbených témat, jako jsou třeba roboti, upíři nebo piráti. Lumpark je velice škodolibá hra, kde se hráči snaží postavit co nejbombastičtější atrakce – a při každé příležitosti hatit plány svým konkurentům.

Lupos

V této kooperativní hře na hráče čekají tajemná místa, klikaté cestičky a dramatická utkání. Každý hráč ve svém tahu vytáhne ze sáčku žeton pohybu a podle něj přesune jednoho vlka k nejbližšímu odpovídajícímu symbolu – ale kterého vybrat? Pokud se vám podaří shromáždit vlky na správném místě ve správný čas, můžete svolat vlčí duchy a vyhrát hru. Je proto nezbytné, aby smečka spolupracovala, jinak nezvítězíte. Dokážete splnit všechny úkoly před úsvitem a setkat se tak s Lupem?

Memoarrr!

Memoarrr! je paměťová hra na principu pexesa, ale mnohem zábavnější. Hráči se budou snažit otáčet správné kartičky a zůstat tak ve hře déle než jejich soupeři. Na toho, kdo má nejlepší paměť, čekají truhlice s poklady!

MIND MGMT: „Hra“ o psychické špionáži

Toto je hra o skupině tajemných agentů, kteří ze stínů ovlivňují světové dění pomocí svých psychických schopností. Nic není tak, jak se zdá. Nejenže Náborář se pohybuje v utajení ale navíc má na povel celou armádu Nesmrtelných. Dokážou ostatní hráči najít Náboráře a zajmout ho dříve, než HRA skončí a organizaci MIND MGMT se podaří vyhrát a ovládnout svět?

Mláďata z Divukraje

Mláďata z Divukraje perfektně zachycují původní hru, ponechávají si nejdůležitější mechaniky a hlavně jedinečné téma a nádherné ilustrace. Všechny části hry jsou ovšem přizpůsobené tomu, aby si tuto hru mohli zahrát i malé děti se svými rodiči. Navíc je v Mláďatech z Divukraje pořád dost původní hry na to, aby bavila i rodiče, kteří mají nahranou její dospěláckou verzi.

Na prodej

Na prodej je dokonalý příklad aukčních her. V malé krabičce se skvěle snoubí přirozené kouzlo tohoto žánru, prostá pravidla a originální herní princip. Jednoduchá a chytrá hra plná zábavy pro všechny!

Neznámá planeta

Ve hře Neznámá planeta se hráči stávají členy vesmírných kolonistů. Jejich cílem je najít vhodné planety a pomocí terraformace je připravit pro osídlení. Každý hráč reprezentuje jednu korporaci, která soutěží s ostatními o zdroje a území na planetě.

Oath: Kroniky Říše a vyhnanství

Hra Oath umožní jednomu až šesti hráčům vzít do rukou osud dějin starobylé země. Jeden hráč se chopí role Kancléře – dovedného manipulátora vládnoucího železnou rukou. Ostatní hráči se ujmou buď rolí Občanů, kteří se intrikováním snaží stát Kancléřovými následníky, nebo zoufalých Vyhnanců, kteří chtějí celou Říši svrhnout.

Pakal

Pakal je rodinný logický rychlík, ve kterém se snažíte posunováním průhledných a neprůhledných dílků na své herní desce dosáhnout toho, aby byly viditelné pouze zadané symboly a pak získat vhodný žeton pokroku, který vás posune co nejdále vpřed na bodovací stupnici. To vše během nesmlouvavého časového limitu.

Palírna

V Palírně je cílem hráčů stát se během sedmi kol mistrem. Tento titul lze získat pomocí destilace podle daných receptů, plnění výzev a pečlivé rozvahy, jaká investice do vylepšení palírny se vyplatí a které suroviny nakoupit. Na vysoký výdělek z kvalitního rumu si totiž počkáte, ale když je potřeba najmout zaměstnance, rychlé peníze vydělané na laciném ginu nejsou k zahození.

Pantolino

Jednoduchá kostková hra plná barev pro děti od 4 let, ve které se hráči snaží vytvořit co nejdelší stonožku.

Plošinovka

Plošinovka je hra pro 1-4 hráče inspirovaná tradičními počítačovými “skákačkami”. Užijte si odlehčený zážitek – hoďte kostkami, skákejte na plošinky, lovte nestvůry, sbírejte zlaťáky a předměty a hlavně předběhněte své soupeře. 

Pokojovky

Ve hře Pokojovky se snažíte svůj domov „zabydlet“ co nejlepší kombinací květin a místnosti vyzdobit rozmanitou směsicí nábytku i domácích mazlíčků. To vše na mřížce složené ze 3×5 karet.

Po stopách v ZOO Praha

Ve hře se stanete návštěvníky zoologické zahrady, kteří chtějí vidět co nejvíce zvířat, navštívit co nejvíce atrakcí a dozvědět se co nejvíce zajímavých informací. Čekají na vás úkoly, za které získáte žetony stop či konkrétních zvířat, za které si vysloužíte vítězné body. 

Na vaší cestě na vás čeká řada kvízových i tipovacích otázek, ale i akčních úkolů, které vás zaručeně pobaví. Hra vznikla ve spolupráci s odborníky ze Zoo Praha.

Příšeří: Hrdinům vstup zakázán

PŘÍŠEŘÍ: HRDINŮM VSTUP ZAKÁZÁN je asymetrická kooperativní hra, v níž 1–4 hráči v roli klanů příšer brání podzemí před hrdiny, kteří se vydali rozkrást jejich poklady. Pomocí jednoduchého systému hraní akčních karet nasazujte své příšery do podzemí, bojujte, otvírejte portály, přidejte si do balíčku karet mocné zbraně či kouzla a dejte těm hrabivým hrdinům najevo, kdo je tady doma!

Rainforest

Ponořte se do dobrodružství rodinné hry Rainforest a přeměňte svou džungli v nádherný ráj plný přírodní rozmanitosti! Sestavte barevnou džungli, kterou oživíte bohatou vegetací, rozkvetlými stromy a okouzlujícími květinami. Tímto umožníte návrat opic, žab, motýlů a papoušků do jejich domovských deštných pralesů a zároveň získáte cenné body za vaše úsilí.

Rudý úsvit

Vstupte do světa budoucnosti ve hře Rudý úsvit, inspirované knižní sérií Pierce Browna, v níž je dystopická společnost rozdělená do 14 kast rozlišených podle barev. Staňte se vůdcem koleje, deroucí se k moci za pomoci pestré palety oddaných následovníků. Zničíte řetězy poutající Společnost, nebo raději upevníte nadvládu Zlatých?

Sedm draků

Sedm draků je přepracovaná hra Aquarius, která se znatelně inspirovala ve známém dominu. Oproti dominu však nespojujete herní kameny s různými počty puntíků, ale karty s draky v pěti různých barvách. To vše je okořeněno akčními kartami.

Similo: Pán prstenů

Similo: Pán prstenů je kooperativní deduktivní hra, ve které musíte najít jednu z postav oblíbené  trilogie Pán prstenů pouze na základě nápověd od jiného hráče. Daný hráč však smí napovídat pouze pomocí karet dalších postav.
Dokážete společně najít tu pravou?

Splašené obvody

Ve hře Splašené obvody musejí hráči spolupracovat při zadávání příkazů svému robotickému kamarádovi, aby splnil cíl daný unikátním scénářem, než se mu vybije baterie. Scénářů je ve hře celkem 10 a budete je plnit se dvěma různými roboty. Robo-kocourem Čikem a Vločkou z rodu robo-tučňáků.

Stezky slávy

Stezky slávy jsou desková hra, ve které se hráči stanou hrdiny píšícími svůj příběh. To dělají tak, že postupně přidávají do svého příběhu jednotlivé dílky s poklady, místy která navštívili, či s různými nepřáteli. Přikládání má různá pravidla, která musíte dodržovat, a tak dílky musíte vybírat chytře, abyste získali co nejvíce bodů. Stezky slávy jsou moc pěkná rodinná hra, kterou si můžete zahrát s o něco většími dětmi, nepohrdnou jí však rozhodně ani dospělí hráči. Hra má i moc pěkné zpracování, ilustracím vdechl život populární autor Miguel Coimbra.

Terra Futura

Terra Futura je minimalistická a rychlá engine-building karetní hra, ve které se hráči přenesou do budoucnosti. Budují města a průmysl a snaží se dosáhnout co největší produkce, aniž by přitom svoji krajinu příliš znečistili. Terra Futura znázorňuje fungování moderní ekonomiky s ohledem na znečištění životního prostředí. Jednoduchá, ale zajímavá pravidla pomohou nejen v hodinách přírodovědy s vysvětlením principu odpovědného hospodářství a své místo najde i v rodinných sbírkách nebo u nenáročných hráčů.

Turbo Kidz

Ve hře Turbo Kidz si jezdec zakryje oči a musí co nejrychleji za pomocí fixu nakreslit čáru skrze dráhu závodního okruhu, a přitom po celou dobu zůstat na silnici. Základní princip zní velmi jednoduše a svým způsobem velmi připomíná podobnou hru Loony Quest. Celý princip hry však spočívá v týmové spolupráci a v tom, že jeden hráč v roli závodního pilota má zavázané oči, zatímco další hráč v roli navigátora drží jeho palec jako retro arkádový joystick a takto i za pomocí slovních pokynů jej naviguje a řídí, aby pilot zdárně, a hlavně jako první dojel do cíle.

Válka v Říši divů

Alenka se vrací, ale Říše divů už ztratila svou poťouchlost a nepříjemně zvážněla. Tlachapoud úplně zdivočel, Srdcová královna lační po krvi a potrhlý Kloboučník trvá na tom, aby se všichni urychleně dostavili na jeho čajový dýchánek! Takže popadněte vorpálový meč a zapojte se do bitvy v této asymetrické hře plné boje o území a získávání nových žetonů do sáčku.

Velká čínská zeď

Velká čínská zeď je kompetitivní strategická hra zasazená do středověké Číny, jež mísí historické prvky se špetkou fantastiky. Hra obsahuje též kooperativní režim a režim hry pro jednoho hráče. Základním herním mechanismem je action-selection a worker-placement.

Virtù: Umění vládnout

Končící středověk je doba plná převratů (období italské renesance), ve které se snažíte udržet postavení svého města. Virtù – Umění vládnout je strategická hra, ve které je vaším cílem získat co nejvíce bodů prestiže a stát se tak nejmocnějším „pánem Itálie“.

Zámky šíleného krále Ludvíka

Ve hře Zámky šíleného krále Ludvíka se hráči se stávají staviteli královských zámků, snaží se získat materiál za co nejlepší cenu a následně jednotlivé místnosti skládat k sobě tak, aby byla dodržena všechna pravidla a aby získali co nejvíce bodů. Každý hráč staví vlastní zámek.

Zelená planeta

Zelená planeta je hrou o budování malého, ale bohatého ekosystému v různých přírodních podmínkách. Každý z hráčů se bude snažit vybudovat ostrov složený do mřížky 4 × 4 karty tak, aby na konci získal nejvíce vítězných bodů.

Zpátky do lavic: Taháky a poznámky

Pokračování vědomostní a postřehové hry Zpátky do lavic, které opět prověří vaše znalosti školní látky v předmětech: Český jazyk, Matematika, Dějepis, Zeměpis, Přírodopis a Občanská výchova. Zpátky do lavic: Taháky a poznámky je samostatná hra, ke které nepotřebujete hru Zpátky do lavic.