Vyzkoušeli jsme novinku Včelín, který na první pohled působí infantilně (včeličky létající ve vesmíru jako cože? Opustili jsme tedy na chvíli své pozemské myšlenky a jako zástupci jednich z 20 různých úlu jsme vyrazili na průzkum vesmíru. Já se rozhodl namazat si hlavu, stáhnout tykadla a blahoslavit naší královnu dary a surovinami, které naše mateřská loď Melisfera objeví na různých planetách ve vesmíru. Během velebení svého vesmírného úlu a výškovým pracím v hloubkách královniných útrob se další dva úly ujali vedení bodového hodnocení.
Postupem času se ukázalo, že je důležité včas a správně zkombinovat plástve, nebát se posílat spát včelky dělnice a využívat karet setby. Paradoxně s přehledem vyhrál úl jménem Lama, který si celou výpravu královny téměř nevšiml a jen si velebil svůj úleček.
Na závěr pohádky bych rád sdělil, že mě fakt pohladilo na duši, že zúčastnění i přihlížející sdílí mé nadšení pro tuto povedenou hru, která vsadila na funkční workerplacement engine a ani nevšední téma neodradilo nefanouška scifi a zvířecích témat (čti “mě) od pořízení této hry a která mimo následně příjemnou nekonfliktní hru nás všechny oslovila svou hezkým grafickým zpracováním.

Do oblak (Tower up)
Do oblak (Tower up) je svižná hra, kde se staví mrakodrapy. Mám odehrané 4 partie, tak to zkusím zhodnotit. Hra pro 2–4 hráče má oboustranný hrací plán, určený dle strany pro 2 nebo pro 3 a 4 hráče. Součástí je insert, který je funkční a je součástí hry jako zásobník stavebního materiálu a stojánek na karty. 🧱 Pravidla jsou velmi jednoduchá – buď si vezmeš stavební materiál v množství a barvě dle vybrané karty z nabídky, nebo začneš stavět nový