S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

Včelín

Vyzkoušeli jsme novinku Včelín, který na první pohled působí infantilně (včeličky létající ve vesmíru jako cože? Opustili jsme tedy na chvíli své pozemské myšlenky a jako zástupci jednich z 20 různých úlu jsme vyrazili na průzkum vesmíru. Já se rozhodl namazat si hlavu, stáhnout tykadla a blahoslavit naší královnu dary a surovinami, které naše mateřská loď Melisfera objeví na různých planetách ve vesmíru. Během velebení svého vesmírného úlu a výškovým pracím v hloubkách královniných útrob se další dva úly ujali vedení bodového hodnocení.

 Postupem času se ukázalo, že je důležité včas a správně zkombinovat plástve, nebát se posílat spát včelky dělnice a využívat karet setby. Paradoxně s přehledem vyhrál úl jménem Lama, který si celou výpravu královny téměř nevšiml a jen si velebil svůj úleček.

Na závěr pohádky bych rád sdělil, že mě fakt pohladilo na duši, že zúčastnění i přihlížející sdílí mé nadšení pro tuto povedenou hru, která vsadila na funkční workerplacement engine a ani nevšední téma neodradilo nefanouška scifi a zvířecích témat (čti “mě) od pořízení této hry a která mimo následně příjemnou nekonfliktní hru nás všechny oslovila svou hezkým grafickým zpracováním.

Komentáře

Napsat komentář

Tagy

Poslední příspěvky

Albi Showcase

Včera jsme měli tu možnost zúčastnit se skvělé akce Albi showcase. Celý den jsme hráli nově oznámené deskovky, které nám většinou vysvětlovali přímo jejich autoři. Byli jsme v sedmém nebi. Začali jsme LEGIE – SIBIŘSKÁ CESTA, kterou nás naučil Michal Šimek a mohli jsme si ji “vyplokat”. Což dělám tuze ráda. V téhle hře dostanete rovnou i obaly na karty.Mají tu totiž svoji funkci: vojákům přidáváte vybavení nebo zranění. Jak můžete vidět moji kluci mrzli. Nebyl čas ztrácet čas. Na

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice. My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu

Five Tribes: Strategie a napětí v zemi Tisíce a jedné noci

Včera večer jsme se ponořili do světa džinů, karavan a vezírů s deskovou hrou Pět kmenů. Tato strategická euro hra od Bruna Cathala nás zaujala hned od začátku. Ne nadarmo patří mezi Top 100 na BGG. Herní mechanismy jsou unikátní, chytré a promyšlené, s perfektní mírou plánování a interakce mezi hráči. Vše začíná každé kolo dražbou o pořadí a následně hráči na herním plánu postupně pohybují členy jednotlivých kmenů tak, aby na závěr pohybu spustili co nejvýhodnější akci jednoho z

Sledujte nás