S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

Válka v Říši divů

Ve středu 6. 3. jsme vyzkoušeli novinku Válka v Říši Divů. Hra s tématem Alenky v Říši divů na stole hýří barvami a je podobně ztřeštěná jako její téma. Ústřední herní mechanika bag building, tedy tvoření pytlíku s žetony vyzývá k srovnání s Kvedlali s Kvedlinburku. Ale pozor, hry jsou to velmi odlišné.

Válka v Říši divů se hraje na 3 kola, každé kolo má dvě fáze. Nejprve se účastníte čajového dýchánku a v druhé fázi nastane očekávaná válka. Při čajovém dýchánku jsou kolem stolu připravené karty s různými efekty. Převážně jde o získávání nových žetonů spojenců do vašeho pytlíku a možnost umisťování jednotek do 5 oblastí na herním plánu. Pak už je vám asi jasné, že ve fázi boje se v každé oblasti svede souboj, kdy vytahujete žetony spojenců z Vašeho pytlíku a modlíte se, aby jste nevytáhli žeton šílenství, který vám jednu vaši jednotku vyřadí z boje. Takhle to zní jednoduše. Protože jsem to dost zkrátila. Na 13 stránkách pravidel je toho spousta a my do nich během partie mockrát nahlížely. Ne že by byla hra těžká na nastudování, ale taková ta drobná pravidla a ujištění se minimálně u první partie potřebujete.

Na krabici Války v Říši Divů se dočtete k herní době údaj 25 minut na hráče. My jsme hrály 3 zkušené hráčky 3 hodiny. Ano, jednalo se o první hru. Ale chtěla bych tím demonstrovat, ať nečekáte nějakou lehkou rodinnou hru jako jsou třeba právě Kvedlalové. Potvrdí vám to i věk na krabici 10+ vs 14+. Válka v Říši divů už je v základní krabici pro 5 hráčů. Kvedlali si v 5 zahrajete až s rozšířením. Zatímco Kvedlaly si zahrajete skoro s kýmkoli a pravidla vysvětlíte během chvilky a máte rovnocenné soupeře. Válka v Říši Divů je hráčtější. Je to velký zážitek, svět Alenky vás vtáhne a souboje pohltí. 

Hra vypadá na stole úchvatně a připravte si na ni dost místa, krabice je plná po okraj. Velké 3D figurky hradů, úlomky jako plastové drahokamy, látkové pytlíčky jsou ok, dřevění meeplové zastupují jednotky, obyvatelé říše jsou standee. Aspoň nemusíte malovat figurky. 😉  

Celé 3 hodiny jsme si skvěle užily, napětí v soubojích bylo velké, stejně jako velká dávka náhody, která vás v téhle hře nemine. Válku v Řiši divů bych spíš přirovnala k Legendám Dávnozemě. Alespoň v tom smyslu pro koho je hra určená, co se týče délky hraní, věku hráčů a poměru náhody. 

Komentáře

Napsat komentář

Tagy

Poslední příspěvky

Albi Showcase

Včera jsme měli tu možnost zúčastnit se skvělé akce Albi showcase. Celý den jsme hráli nově oznámené deskovky, které nám většinou vysvětlovali přímo jejich autoři. Byli jsme v sedmém nebi. Začali jsme LEGIE – SIBIŘSKÁ CESTA, kterou nás naučil Michal Šimek a mohli jsme si ji “vyplokat”. Což dělám tuze ráda. V téhle hře dostanete rovnou i obaly na karty.Mají tu totiž svoji funkci: vojákům přidáváte vybavení nebo zranění. Jak můžete vidět moji kluci mrzli. Nebyl čas ztrácet čas. Na

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice. My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu

Five Tribes: Strategie a napětí v zemi Tisíce a jedné noci

Včera večer jsme se ponořili do světa džinů, karavan a vezírů s deskovou hrou Pět kmenů. Tato strategická euro hra od Bruna Cathala nás zaujala hned od začátku. Ne nadarmo patří mezi Top 100 na BGG. Herní mechanismy jsou unikátní, chytré a promyšlené, s perfektní mírou plánování a interakce mezi hráči. Vše začíná každé kolo dražbou o pořadí a následně hráči na herním plánu postupně pohybují členy jednotlivých kmenů tak, aby na závěr pohybu spustili co nejvýhodnější akci jednoho z

Sledujte nás