WORMS: Desková hra

Asi většina z nás zná hru Worms. A s radostí zavzpomíná na hodiny hraní s přáteli. Ať už doma nebo v hodinách informatiky 😁 Ale jak dopadl převod této legendární hry do deskové podoby? Opravdu stojí za to, nebo se to jen veze na nové vlně, kdy se do deskové podoby převádí čím dál tím více PC her?

Kvalita hry je na dobré úrovni, jak v kartách, tak i miniatur. Pravidla jsou poměrně jednoduchá a rychle vám přijdou do krve. 

A jak se to hraje? Hra je ovládaná kartami, kde máte všechny známé zbraně ze hry i s jejich ničivými efekty. A vy jen budete přemýšlet jakou vytáhnout dříve. Samozřejmě se tu nacházejí i všemi nemilé miny a bedny s vybavením, bez kterých to samozřejmě nejde. A pak tu jsou kostky, který přidávají do hry element náhody. Protože i tady hraje velikou důležitost vítr, takže se vám nejednou může stát,  že ten krásný minový útok, kterým smažete půlku nepřátel a mapy( ano i tady dochází k postupné demolici hrací plochy) se díky větru otočí přímo na vás. Hra je to svižná a o zábavné chvíle rozhodně není nouze. Doporučuji hrát primárně jakožto oddychovou,až párty hru s přáteli, jenž znají předlohu. Neznalec se obávám neocení takové skvosty jako je Svatý granát a betonový osel.

Závěrem: Hra se povedla a při partii na vás dýchne atmosféra Wormsů. Takže za mě👍

Plusy: Jednoduchá pravidla, rychlá partie, krásné zpracování. Kopec srandy

Mínusy: Veliký podíl náhody. Primárně určeno pro znalce.

Tagy

Poslední příspěvky

Nedělní herní odpoledne v rámci První Deskoherní ligy

Tahle neděle 15. 3. je jako stvořená pro výlet do Veltrus. Dopoledne krásná procházka probouzejícím se zámeckým parkem, kam je vstup zdarma. Prohlídka zámku stojí také za to. Následuje oběd a pak od 14 hodin přímo naproti vchodu do zámeckého parku stojí krásné komunitní centrum U Havrana, kde se budou hrát moderní deskové hry v rámci První Deskoherní Ligy: dlouhodobého turnaje o ceny v moderních deskových hrách pro všechny věkové kategorie.  V neděli 15. 3. 2026 v Komunitním centru U Havrana

Turnaj v Třešničce na dortu

11. 1. 2026 proběhl turnaj v rodinné hře Třešnička na dortu. Účastnilo se 11 dětí, nestranně dohlíželo 8 rodičů. A to je úspěch, když se venku dá bobovat. Hra je na turnaj skvělá, odsýpá, můžete si určit výšku dortu, který pečete a tím hru zkrátit.Přikládáte jednotlivá patra dortu k sobě tak, aby se vám propojily stejnobarevné pruhy, díky tomu získáváte kostky cukru, které umisťujeme do nádob. Když je naplníte získáte žetony s vítěznými body.Hry zapůjčilo a odměny do turnaje poskytlo

První klubové malování miniatur

Tak se nějak jedno odpoledne na schůzi dozvědělo že pár našich členů je majitelem hry Plašivá Hlídka. A co by to bylo za hru, kdyby si ji děti sami nenamalovali. Takže jsme každý posbíral domácí výbavu a šup na náš malý workshop. Všem dětem to šlo znamenitě a bude krása hrát s tak pěknými figurkami. Děti si pak za odměnu za dobře provedenou práci ještě zahráli spoustu her. Už teď se těšíme, až se sejdeme u malování rozšíření.

Sledujte nás