S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

Obleva

Desková hra Obleva od Mindoku

Obleva: Deskoreport středa 17. leda

Pět tisíc let jsme přežívali v podzemí. Teď konečně nastala Obleva, a my můžeme vylézt na povrch prozkoumávat, zalidňovat, stavět a vyvíjet technologie. Ale války nechceme. 

Když se Obleva objevila na trhu, měla jsem z recenzí pocit, že se moc nepotkává téma a mechaniky. To u hraní nemám ráda. A popravdě se mi moc nelíbil vizuál. Nakonec mě ale přesvědčila jedna zahraniční recenze, která si moc chválila kombinační možnosti, a hru jsem na vánoční wishlist přidala. A ještěže tak. 

Každý hráč má svůj kmen Podzemšťanů, který má specifické schopnosti. Nepřijdou mi moc vyvážené, ale zase přidávají každé hře něco jiného. Pomocí pohybu se osidluje povrch, staví se budovy. Ty jsou důležité hodně, jelikož umožňují vyvíjet nové technologie. Nové technologie pak dodávají nové stroje, které následně dodávají další zdroje na stavění nebo prozkoumávání terénu. Systém zásuvných modulů a slotů na karty obyvatel funguje krásně, kdy tato mechanika dokáže při správné kombinaci karet obyvatel a modulů nabídnout hodně zdrojů, ale také umí být hodně restriktivní v opačném případě. Hibernace se taky povedla, kdy obyvatelé, kteří jsou již vyčerpaní stavěním a prozkoumáváním, jdou oddychovat, a nahradit je můžou čerstvě odpočati kolegové. Samozřejmě načasování hibernace může mít velké následky. Ať už pozitivní, nebo negativní. 

Také nekonfliktnost area controlu a spuštění konce hry sedí s celkovou témou hry. Pokud potkáme obyvatele jiných kmenů, zkusíme si předat dovednosti a no…namíchat DNA. Žádné boje. Po nalezení posledního artefaktu z doby Pozemšťanů se hra ukončuje.  

Dle mě jedna z nejzajímavějších her minulého roku. Moc se těším na kampaň a odemčení dalších klanů. Koupila jsem si insert a již se dívám po rozšíření. Doufám, že se @Mindok chystá Call of the Abyss lokalizovat. 

A.

Komentáře

Napsat komentář

Tagy

Poslední příspěvky

Albi Showcase

Včera jsme měli tu možnost zúčastnit se skvělé akce Albi showcase. Celý den jsme hráli nově oznámené deskovky, které nám většinou vysvětlovali přímo jejich autoři. Byli jsme v sedmém nebi. Začali jsme LEGIE – SIBIŘSKÁ CESTA, kterou nás naučil Michal Šimek a mohli jsme si ji “vyplokat”. Což dělám tuze ráda. V téhle hře dostanete rovnou i obaly na karty.Mají tu totiž svoji funkci: vojákům přidáváte vybavení nebo zranění. Jak můžete vidět moji kluci mrzli. Nebyl čas ztrácet čas. Na

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice. My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu

Five Tribes: Strategie a napětí v zemi Tisíce a jedné noci

Včera večer jsme se ponořili do světa džinů, karavan a vezírů s deskovou hrou Pět kmenů. Tato strategická euro hra od Bruna Cathala nás zaujala hned od začátku. Ne nadarmo patří mezi Top 100 na BGG. Herní mechanismy jsou unikátní, chytré a promyšlené, s perfektní mírou plánování a interakce mezi hráči. Vše začíná každé kolo dražbou o pořadí a následně hráči na herním plánu postupně pohybují členy jednotlivých kmenů tak, aby na závěr pohybu spustili co nejvýhodnější akci jednoho z

Sledujte nás