Messina 1347

V polovině 14. století století, v době morové epidemie, jsme se v roli šlechty potkali v přístavním městě Messina.

Každý na vlastní pěst se snažil zachraňovat obyvatele a vypalovat morem postižené městské části. Evakuování dělníci , církevní činitelé i drobní šlechtici se nám pak odvděčili prací na našem panství. Po opadnutí epidemie jsme zdravé obyvatele navracely zpět do jejich domovů.

Středobodem krásně ilustrované hry je město složené z hexových dílů kde se pohybují vaši zástupci, kterými vybíráte dostupné akce. Po evakuaci obyvatele a likvidaci moru získáte přímé odměny nebo spustíte akci správce na svém panství. Získáváte suroviny (dřevo, prostředky pro likvidaci moru či peníze), postupujete na dílčích stupnicích archivu, písemných záznamů nebo úspěšnosti v likvidaci moru, můžete postavit nové dílny pro zdravé i nemocné obyvatele v karanténě, zvyšovat jejich kvalifikaci, čistit připlouvající lodě od moru a připravovat vozy pro zpáteční cestu obyvatel do města. Po šesti kolech je konec hry.

Hráli jsme ve třech, každý zvolil jinou strategii. Nicméně každý potřeboval pro svůj rozvoj suroviny a neméně důležité bylo i pořadí hráčů v kole. Mně se podařilo si již v prvním kole zajistit slušnou produkcí a pak ji dále navyšovat, zaměřil jsem se tedy hlavně na stavby dílen pro evakuované občany a likvidaci moru ve městě. Jako první jsem také začal stěhovat lidi zpět do města a to pochopitelně na nejlukrativnější pozemky. Rád si zahraji znovu, abych si ověřil zda mne hra bude bavit i pokud nevyhraji :-).

Tagy

Poslední příspěvky

Nedělní herní odpoledne v rámci První Deskoherní ligy

Tahle neděle 15. 3. je jako stvořená pro výlet do Veltrus. Dopoledne krásná procházka probouzejícím se zámeckým parkem, kam je vstup zdarma. Prohlídka zámku stojí také za to. Následuje oběd a pak od 14 hodin přímo naproti vchodu do zámeckého parku stojí krásné komunitní centrum U Havrana, kde se budou hrát moderní deskové hry v rámci První Deskoherní Ligy: dlouhodobého turnaje o ceny v moderních deskových hrách pro všechny věkové kategorie.  V neděli 15. 3. 2026 v Komunitním centru U Havrana

Turnaj v Třešničce na dortu

11. 1. 2026 proběhl turnaj v rodinné hře Třešnička na dortu. Účastnilo se 11 dětí, nestranně dohlíželo 8 rodičů. A to je úspěch, když se venku dá bobovat. Hra je na turnaj skvělá, odsýpá, můžete si určit výšku dortu, který pečete a tím hru zkrátit.Přikládáte jednotlivá patra dortu k sobě tak, aby se vám propojily stejnobarevné pruhy, díky tomu získáváte kostky cukru, které umisťujeme do nádob. Když je naplníte získáte žetony s vítěznými body.Hry zapůjčilo a odměny do turnaje poskytlo

První klubové malování miniatur

Tak se nějak jedno odpoledne na schůzi dozvědělo že pár našich členů je majitelem hry Plašivá Hlídka. A co by to bylo za hru, kdyby si ji děti sami nenamalovali. Takže jsme každý posbíral domácí výbavu a šup na náš malý workshop. Všem dětem to šlo znamenitě a bude krása hrát s tak pěknými figurkami. Děti si pak za odměnu za dobře provedenou práci ještě zahráli spoustu her. Už teď se těšíme, až se sejdeme u malování rozšíření.

Sledujte nás