S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

Messina 1347

V polovině 14. století století, v době morové epidemie, jsme se v roli šlechty potkali v přístavním městě Messina.

Každý na vlastní pěst se snažil zachraňovat obyvatele a vypalovat morem postižené městské části. Evakuování dělníci , církevní činitelé i drobní šlechtici se nám pak odvděčili prací na našem panství. Po opadnutí epidemie jsme zdravé obyvatele navracely zpět do jejich domovů.

Středobodem krásně ilustrované hry je město složené z hexových dílů kde se pohybují vaši zástupci, kterými vybíráte dostupné akce. Po evakuaci obyvatele a likvidaci moru získáte přímé odměny nebo spustíte akci správce na svém panství. Získáváte suroviny (dřevo, prostředky pro likvidaci moru či peníze), postupujete na dílčích stupnicích archivu, písemných záznamů nebo úspěšnosti v likvidaci moru, můžete postavit nové dílny pro zdravé i nemocné obyvatele v karanténě, zvyšovat jejich kvalifikaci, čistit připlouvající lodě od moru a připravovat vozy pro zpáteční cestu obyvatel do města. Po šesti kolech je konec hry.

Hráli jsme ve třech, každý zvolil jinou strategii. Nicméně každý potřeboval pro svůj rozvoj suroviny a neméně důležité bylo i pořadí hráčů v kole. Mně se podařilo si již v prvním kole zajistit slušnou produkcí a pak ji dále navyšovat, zaměřil jsem se tedy hlavně na stavby dílen pro evakuované občany a likvidaci moru ve městě. Jako první jsem také začal stěhovat lidi zpět do města a to pochopitelně na nejlukrativnější pozemky. Rád si zahraji znovu, abych si ověřil zda mne hra bude bavit i pokud nevyhraji :-).

Komentáře

Napsat komentář

Tagy

Poslední příspěvky

Albi Showcase

Včera jsme měli tu možnost zúčastnit se skvělé akce Albi showcase. Celý den jsme hráli nově oznámené deskovky, které nám většinou vysvětlovali přímo jejich autoři. Byli jsme v sedmém nebi. Začali jsme LEGIE – SIBIŘSKÁ CESTA, kterou nás naučil Michal Šimek a mohli jsme si ji “vyplokat”. Což dělám tuze ráda. V téhle hře dostanete rovnou i obaly na karty.Mají tu totiž svoji funkci: vojákům přidáváte vybavení nebo zranění. Jak můžete vidět moji kluci mrzli. Nebyl čas ztrácet čas. Na

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice. My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu

Five Tribes: Strategie a napětí v zemi Tisíce a jedné noci

Včera večer jsme se ponořili do světa džinů, karavan a vezírů s deskovou hrou Pět kmenů. Tato strategická euro hra od Bruna Cathala nás zaujala hned od začátku. Ne nadarmo patří mezi Top 100 na BGG. Herní mechanismy jsou unikátní, chytré a promyšlené, s perfektní mírou plánování a interakce mezi hráči. Vše začíná každé kolo dražbou o pořadí a následně hráči na herním plánu postupně pohybují členy jednotlivých kmenů tak, aby na závěr pohybu spustili co nejvýhodnější akci jednoho z

Sledujte nás