S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

Duna Impérium & Vzestup Iksu

Report 22.11.

Po věcné schůzi klubu jsme se dostali k předem domluvenému hraní velmi oblíbené hry Duna Imperium, tentokrát i s rozšířením Vzestup Iksu, ve kterém můžete získávat technologie a válečné lodě.

Ve hře Duna Imperium si pomocí Deckbuildingu tvoříte svůj balíček, který Vám umožní vysílat agenty na různá místa po herním plánu (workerplacement). Takových her je mnoho. Co ale dodává Duně šťávu, je systém interakce mezi hráči. Některá místa Vám totiž umožní rekrutovat do své pevnosti jednotky a vysílat je do boje. Odměny za umístění se v boji jsou velké a nelze je přehlížet. A aby to nebylo jen o propočítávání tahu, jsou tu tajné karty intrik, kterými dokážete ve svůj prospěch otočit nejednu akci a překvapit soupeře, který se už viděl s várkou koření v kapse. Celkově je Duna Imperium opravdu výborná hra, kde na jednu stranu propočítáváte jak udělat tah nejvíce efektivní ale na druhou stranu nikdy nemáte nic jisté a musíte umět blafovat a odhadnout soupeře. 

Ze začátku jsem pevně kontroloval poslední pozici, zatímco ostatní spoluhráči rozjeli velkou agitaci pro získáni vlivu u herních frakcí pro nějaké ty bodíky. Dlouho se nečekalo ani na první boje o suroviny a především ty o vítězné body nenechávali nikoho chladným. Nejednou byl výsledek rozhodnut až po vytasení tajných karet Intrik. Hra nám trvala poměrně dlouho. A možná i díky únavě spoluhráčů, jsem se i já začal prokousávat v bodové stupnici směrem vzhůru. Nejdříve mi dobře mířená karta intrik zajistila alianci s Fremmeny (1bod), poté se mi podařilo zvítězit ve tvrdém pouštním boji (2body), zkrotit písečného červa (1bod) a jako bonus při závěrečném počítání my karta Intrik “Velké spiknutí” připsala další 2 body. S odbitím půlnoci jsme tedy mohli posbírat své padlé a vrátit se zpět do základen, kde budeme vyčkávat, než přijde další boj o moc nad planetou Arrakis. 

Mikeš

Komentáře

Napsat komentář

Tagy

Poslední příspěvky

Albi Showcase

Včera jsme měli tu možnost zúčastnit se skvělé akce Albi showcase. Celý den jsme hráli nově oznámené deskovky, které nám většinou vysvětlovali přímo jejich autoři. Byli jsme v sedmém nebi. Začali jsme LEGIE – SIBIŘSKÁ CESTA, kterou nás naučil Michal Šimek a mohli jsme si ji “vyplokat”. Což dělám tuze ráda. V téhle hře dostanete rovnou i obaly na karty.Mají tu totiž svoji funkci: vojákům přidáváte vybavení nebo zranění. Jak můžete vidět moji kluci mrzli. Nebyl čas ztrácet čas. Na

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice. My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu

Five Tribes: Strategie a napětí v zemi Tisíce a jedné noci

Včera večer jsme se ponořili do světa džinů, karavan a vezírů s deskovou hrou Pět kmenů. Tato strategická euro hra od Bruna Cathala nás zaujala hned od začátku. Ne nadarmo patří mezi Top 100 na BGG. Herní mechanismy jsou unikátní, chytré a promyšlené, s perfektní mírou plánování a interakce mezi hráči. Vše začíná každé kolo dražbou o pořadí a následně hráči na herním plánu postupně pohybují členy jednotlivých kmenů tak, aby na závěr pohybu spustili co nejvýhodnější akci jednoho z

Sledujte nás