S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice.

My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu podařilo zabrat. Irčani ani židi neměli touhu expandovat. Hra se začala rozjíždět a atmosféra ve městě houstla, prudký nárůst kriminality policie neřešila a místo toho profitovala z úplatků. Starosta města zázračně zbohatnul a to až tak, že si nechal postavit soukromé stáje. Na veřejnosti se mafiáni prezentují jako štědří mecenáši, když ve městě otevírají sirotčinec, nebo přilákají filmového producenta. Mezi tím však svědci v soudních procesech mizí za nevyjasněných okolností. Tajné sklady plné alkoholu, pomáhají hasit žízeň v nočních podnicích. Irové provozují Casina, židi bordely a Italové noční kluby. Černoši provozovali tak akorát taxi službu a hledali kde co ukrást.

Irská whiskey, která zaplavila Chicago určila vítěze, kterým se stal s velkým náskokem Filip. Na druhém místě, se díky množství společníků umístil Oskar. Bohužel ani dlouhé prsty vedoucí až na radnici, nestačily Martině na lepší než třetí místo. Nejméně úspěšný byl Tomáš, který bohužel pochopil silnou stránku svého gangu až v závěru hry.

Hra má pomalý rozjezd, což je ideální pro nováčky, kteří mají čas se chytit. Ve čtyřech hráčích jsme to i s pravidly dali za 4 hodiny a to je skvělý čas. Rozhodně se nejedná o jednoduchou hru. Já jsem si to vážně užil. Je to nádherně zpracovaná, tématická hra u které nikdy nevíte co na vás soupeři vytáhnou. Díky Filipovi, Martině a Tomášovi to byla skvělá zábava.

Komentáře

Napsat komentář

Tagy

Poslední příspěvky

Albi Showcase

Včera jsme měli tu možnost zúčastnit se skvělé akce Albi showcase. Celý den jsme hráli nově oznámené deskovky, které nám většinou vysvětlovali přímo jejich autoři. Byli jsme v sedmém nebi. Začali jsme LEGIE – SIBIŘSKÁ CESTA, kterou nás naučil Michal Šimek a mohli jsme si ji “vyplokat”. Což dělám tuze ráda. V téhle hře dostanete rovnou i obaly na karty.Mají tu totiž svoji funkci: vojákům přidáváte vybavení nebo zranění. Jak můžete vidět moji kluci mrzli. Nebyl čas ztrácet čas. Na

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice. My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu

Five Tribes: Strategie a napětí v zemi Tisíce a jedné noci

Včera večer jsme se ponořili do světa džinů, karavan a vezírů s deskovou hrou Pět kmenů. Tato strategická euro hra od Bruna Cathala nás zaujala hned od začátku. Ne nadarmo patří mezi Top 100 na BGG. Herní mechanismy jsou unikátní, chytré a promyšlené, s perfektní mírou plánování a interakce mezi hráči. Vše začíná každé kolo dražbou o pořadí a následně hráči na herním plánu postupně pohybují členy jednotlivých kmenů tak, aby na závěr pohybu spustili co nejvýhodnější akci jednoho z

Sledujte nás