S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

Rodinné hraní v kostýmech

Deskoreport z rodinného hraní 10. listopadu 2023

Čarodějnice, mágové, superhrdinové, zloduši a různé další bytosti se v pátek slétli na naše rodinné hraní. 

 

Dinosaurus, Wednesday, čarodějnice a postupně i další si zahráli roztomilou hru pro menší děti, Cat&Mouse. 

Mezitím si na druhé straně stolu Spiderman, Harry Potter, Ninja, Smrtka a Démon rozložili  novinku, Karak II. Na pomoc si pozvali hrůzného Loupežníka.

V klidnější části knihovny se pod vedením Ducha nejdřív hledal poklad kapitána Skřítka v zábavné hře Mysterium Kids, a poté se hledala cesta pro jednorožce v oblíbené hře Kabo. 

Mexičanka a Čarodějnice pomáhali dětem stavět Dům snů, a pak se spolu s Klaunem vrhli na lov ryb ve hře Mlsné kočky. A někde mezitím si ještě Smrtka a Čaroděj zahráli paměťovou hru Memoaarrr.

Karak II se nakonec dohrával za asistence Pirátky a Čaroděje. 

 

Moc povedený večer. Již podruhé jsme na rodinné hraní vytáhli kostýmy, a je to hezké a vtipné oživení pravidelného setkávání. 

 

Večer pak pokračoval dál hraním dospělých, kdy jedna skupina tvořila ekosystém zvířatům a rostlinám v Divočině Severní Ameriky. Na pohled krásná hra, která potrápí mozek. Hlavními mechanismy jsou drafting a vytváření vzorů. 

 

Druhá parta se vrhla na budování Civilizace, ale o tom v dalším příspěvku. Autor textu: Čarodějnice

Komentáře

Napsat komentář

Tagy

Poslední příspěvky

Albi Showcase

Včera jsme měli tu možnost zúčastnit se skvělé akce Albi showcase. Celý den jsme hráli nově oznámené deskovky, které nám většinou vysvětlovali přímo jejich autoři. Byli jsme v sedmém nebi. Začali jsme LEGIE – SIBIŘSKÁ CESTA, kterou nás naučil Michal Šimek a mohli jsme si ji “vyplokat”. Což dělám tuze ráda. V téhle hře dostanete rovnou i obaly na karty.Mají tu totiž svoji funkci: vojákům přidáváte vybavení nebo zranění. Jak můžete vidět moji kluci mrzli. Nebyl čas ztrácet čas. Na

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice. My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu

Five Tribes: Strategie a napětí v zemi Tisíce a jedné noci

Včera večer jsme se ponořili do světa džinů, karavan a vezírů s deskovou hrou Pět kmenů. Tato strategická euro hra od Bruna Cathala nás zaujala hned od začátku. Ne nadarmo patří mezi Top 100 na BGG. Herní mechanismy jsou unikátní, chytré a promyšlené, s perfektní mírou plánování a interakce mezi hráči. Vše začíná každé kolo dražbou o pořadí a následně hráči na herním plánu postupně pohybují členy jednotlivých kmenů tak, aby na závěr pohybu spustili co nejvýhodnější akci jednoho z

Sledujte nás