S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

Mind MGMT

Rozšiřujeme sbírku našich her!
Do našeho klubu postupně přicházejí zakoupené nové hry, které se rozhodně hodí trochu představit.
Pro členy klubu jsou kdykoliv k zapůjčení, ostatní si je s námi mohou přijít zahrát na pravidelná hraní. Rádi vysvětlíme.

První z novinek, kterou jsme již měli šanci si zahrát je hra Mind MGMT od Fox in the box.

Mind MGMT je hra se skrytým pohybem, kde jeden hráč Náborář hraje proti ostatním hráčům Odpadlým agentům.
Hru je vhodné odstartovat výukovým scénářem, kde se naučíte základní pravidla hry a pochopíte, jak logicky spojovat získané informace o pohybu náboráře.
Takže jak to celé finguje? Po celé mapě jsou rozmístěny symboly – zajímavosti. Náborář má tajně vylosované 3 tyto zajímavosti a snaží se projít těmito místy, aby zde mohl narekrutovat své nové pomocné agenty.
V případě, že jich nasbírá daný počet, vyhrává hru. Anebo se nesmí nechat za celou hru chytit.
To je totiž úkol 4 Odpadlých agentů – v daném počtu tahů musí Náboráře vystopovat a zajmout. Mají k tomu ale jen pár možností – ptát se kolemjdoucích, zda Náborář prošel kolem konkrétních zajímavostí, případně na toto odhalené místo dojít a zjistit v jakém čase/kroku to bylo. Také je průběžně potřeba sledovat kolik agentů již Náborář zrekrutoval a ideálně vydedukovat na jakých symbolech k tomu dochází. Protože to vám napoví, kam se Náborář asi vydal dál.

Musím říct, že Honza s Petrem už od začátku předvedli bravurní dedukci a Náboráře se jim velmi rychle povedlo zahnat do rohu, kde ho pak včas zajali.
Pustili jsme se tedy do plné hry. Ta ještě neskutečně obohacuje základní principy. Náboráři přichází na pomoc 4 Nesmrtelní, kteří také dokáží získávat nové rekruty, ale co je nejvíc, tak dokáží blokovat symboly na které se Odpadlý agenti mohou ptát. Odpadlý agenti dostávají speciální mocné schopnosti a dokážou Nesmrtelné různě blokovat, napadat a zastrašovat. Hra úžasně nabere na obrátek. A zatímco u výukové lekce se zavaří mozek především Odpadlým hráčům, v plné hře se už vaří na obou stranách.

První plnou hru se klukům podařil majstrštyk a podle dvou indicií se jim již na samém začátku podařilo odhalit přesnou polohu Náboráře i skoro celou jeho cestu. Takže pak netrvalo dlouho aby ho zajali.
Druhou hru Náborář získal možnost otevřít si nový vyrovnávací balíček, kterých je v krabici celkem 14 a zase neskutečně zajímavě obohacují hru. Posilněný Náborář pak Odpadlé agenty vodil za nos a ty ani netušili kde se vlastně pohybuje. Dobře, v závěru měl na jednom místě namále, ale povedlo se mu zase frnknout pryč mimo dosah Odpadlých agentů. Vyhrál tedy na čas.

Je to skvělá, velmi zajímavá hra. Ale ten krásný obrázek na krabici tam není jen tak. Opravdu si během hry budete chtít vystřelit mozek z hlavy, protože myšlení samozřejmě bolí a tady u této hry to bolí opravdu hodně. Během hry budete neustále procházet všechny možnosti, kombinace, tahy, které můžete udělat nebo které může udělat soupeř abyste potvrdili, či vyvrátili určité teorie, které mohli nebo nemuseli nastat.
Ale je to skvělá výzva a neskutečně nás to bavilo, takže já se těším až otevřeme další balíček 😉

Komentáře

Napsat komentář

Tagy

Poslední příspěvky

Albi Showcase

Včera jsme měli tu možnost zúčastnit se skvělé akce Albi showcase. Celý den jsme hráli nově oznámené deskovky, které nám většinou vysvětlovali přímo jejich autoři. Byli jsme v sedmém nebi. Začali jsme LEGIE – SIBIŘSKÁ CESTA, kterou nás naučil Michal Šimek a mohli jsme si ji “vyplokat”. Což dělám tuze ráda. V téhle hře dostanete rovnou i obaly na karty.Mají tu totiž svoji funkci: vojákům přidáváte vybavení nebo zranění. Jak můžete vidět moji kluci mrzli. Nebyl čas ztrácet čas. Na

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice. My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu

Five Tribes: Strategie a napětí v zemi Tisíce a jedné noci

Včera večer jsme se ponořili do světa džinů, karavan a vezírů s deskovou hrou Pět kmenů. Tato strategická euro hra od Bruna Cathala nás zaujala hned od začátku. Ne nadarmo patří mezi Top 100 na BGG. Herní mechanismy jsou unikátní, chytré a promyšlené, s perfektní mírou plánování a interakce mezi hráči. Vše začíná každé kolo dražbou o pořadí a následně hráči na herním plánu postupně pohybují členy jednotlivých kmenů tak, aby na závěr pohybu spustili co nejvýhodnější akci jednoho z

Sledujte nás