S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

El Grande

Ve středu 10. ledna 2024 jsme si v klubu zahráli El Grande. Tato již lety prověřená hra (na BGG se drží v TOP 100) dostala nový kabátek a poprvé také vyšla česky (Mindok).

Hra se odehrává ve středověkém Španělsku, kde se hráči snaží získat moc na jednotlivých územích Španělska. K tomu používají své chrabré caballeros, kteří obsazují jednotlivé oblasti. Na svém území však také chtějí mít svého granda, případně krále, kteří přináší nějaké ty vítězné body navíc.

Hlavní mechanikou hry je Area control. Hra má jednoduchá pravidla, ale správně ji zahrát už tak jednoduché není. Nejdříve je potřeba takticky zvolit kartu určující pořadí tahů hráčů. Ten s nejvyšším číslem si totiž vybírá jako první akční kartu, která určuje jeho možnosti na herním plánu. Na druhou stranu však přidává méně caballeros se kterými můžete vůbec hrát a dává nevýhodu, že ostatní hrají až po vás, takže vám mohou snadno překazit zamýšlený cíl. Neustále je totiž potřeba dobře odhadovat co by mohli chtít zahrát vaši soupeři, abyste z celé situace dokázali vytěžit co nejvíce (vyvolává občas lehkou analýzu paralýzu).

Při hře jsme se pěkně pobavili. Při prvních kolech se všichni nasáčkovali do Toleda, nejbohatšího regionu přinášející nejvíc vítězných bodů. To se však nelíbilo jeho původnímu držiteli a jednou zákeřnou akční kartou snížil jeho bodové ohodnocení na minimum. To způsobilo to, že se zase všichni z tohoto regionu snažili utéct někam jinam. To se ale vůbec nedařilo, protože soupeři tento ústup blokovali, případně je tam zase posouvali zpět. Prokleté Toledo.

Hra El Grande je velmi strategická. Vyžaduje od hráčů schopnost předvídat kroky ostatních hráčů a správně reagovat na vzniklé situace. Je to skvělá hra pro hráče milující interakci s ostatními. Hráli jsme v plném počtu pěti hráčů a můžeme jenom doporučit.
Eva

Komentáře

Napsat komentář

Tagy

Poslední příspěvky

Albi Showcase

Včera jsme měli tu možnost zúčastnit se skvělé akce Albi showcase. Celý den jsme hráli nově oznámené deskovky, které nám většinou vysvětlovali přímo jejich autoři. Byli jsme v sedmém nebi. Začali jsme LEGIE – SIBIŘSKÁ CESTA, kterou nás naučil Michal Šimek a mohli jsme si ji “vyplokat”. Což dělám tuze ráda. V téhle hře dostanete rovnou i obaly na karty.Mají tu totiž svoji funkci: vojákům přidáváte vybavení nebo zranění. Jak můžete vidět moji kluci mrzli. Nebyl čas ztrácet čas. Na

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice. My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu

Five Tribes: Strategie a napětí v zemi Tisíce a jedné noci

Včera večer jsme se ponořili do světa džinů, karavan a vezírů s deskovou hrou Pět kmenů. Tato strategická euro hra od Bruna Cathala nás zaujala hned od začátku. Ne nadarmo patří mezi Top 100 na BGG. Herní mechanismy jsou unikátní, chytré a promyšlené, s perfektní mírou plánování a interakce mezi hráči. Vše začíná každé kolo dražbou o pořadí a následně hráči na herním plánu postupně pohybují členy jednotlivých kmenů tak, aby na závěr pohybu spustili co nejvýhodnější akci jednoho z

Sledujte nás