S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
S příchodem pěkného počasí nás láká být víc venku, proto přecházíme na letní režim a omezujeme termíny hraní. Ve středu v 19:00 ale ke stolu zasedneme vždycky. Pro další termíny hraní nás sledujte. ;-)
powered by bulletin

Deskoherní klub Veltrusy

Civka

Report z 10.11.2023: Sid Meier’s Civilization

Na Civku jsem se moc těšil, protože to byla jedna z PC her mého dětství. Také si vzpomínám, že jsem ji před asi deseti lety hrál u kamaráda Ramsese (zdravím tě, jestli to čteš). Desková verze Civilizace si od svého předchůdce převzala skoro všechny aspekty. Objevujete mapu, zakládáte města, stavíte budovy, vynalézáte a rozvíjíte kulturu a samozřejmě válčíte s ostatními hráči.

I přesto, že se hra zdá plná možností, ve skutečnosti to tak není. Kvůli malému počtu žetonů každého druhu budov jste rychle omezeni tím, že pokud už danou technologii vyzkoumal váš protihráč, skoro na vás nic nezbyde. Proto jste v rámci efektivity nuceni často jít směrem, který na vás zbyl. Také vylosovaný startovní národ vás velmi tlačí do určité strategie.

Co je na hře mnohem horší, je soubojový systém, ve kterém je obránce tak extrémně silný, že útočník skoro nemá šanci vyhrát. V naší hře vyrazila Eva už záhy za kulturním vítězstvím a já se ji snažil držet v zádech, ale ke konci mě dost setřásla. Mým hlavním cílem, stejně jako Oskarovým, bylo vědecké vítězství. I tady mě ale Eva šikovně podrazila nohy dobře mířenou sabotáží a tak mi nezbylo, než se zachovat jako barbar a zaútočit.

Protože jsme s Oskarem měli trochu rozdílné strategie, on stavěl vědu zeširoka, já ji spíše hnal dopředu, měl jsem výhodu v kvalitě vojenských jednotek. Když mě zákeřně přepadl, i přes početní přesilu hrozivě prohrál. Pak už byla Eva téměř ve finále, takže jsem musel přesunout veškeré jednotky na její frontu a po několika bitvách zničit její hlavní město a tím docílit vojenského vítězství hry.

Hra mě bavila, ale bylo to spíše díky spoluhráčům, než samotné kvalitě hry. Asi si ji už znova zahrát nechci. Hodnocení: 6/10.

Autor textu: Jindra

Komentáře

Napsat komentář

Tagy

Poslední příspěvky

Albi Showcase

Včera jsme měli tu možnost zúčastnit se skvělé akce Albi showcase. Celý den jsme hráli nově oznámené deskovky, které nám většinou vysvětlovali přímo jejich autoři. Byli jsme v sedmém nebi. Začali jsme LEGIE – SIBIŘSKÁ CESTA, kterou nás naučil Michal Šimek a mohli jsme si ji “vyplokat”. Což dělám tuze ráda. V téhle hře dostanete rovnou i obaly na karty.Mají tu totiž svoji funkci: vojákům přidáváte vybavení nebo zranění. Jak můžete vidět moji kluci mrzli. Nebyl čas ztrácet čas. Na

Scarface 1920

Ve středu jsme si vyzkoušeli Scarface 1920. Je to zákeřná hra z období 20. let. Do rukou dostanete jeden z Chicagských gangů a snažíte se vydělat co největší balík na prodeji alkoholu během prohibice. My jsme si zahráli v plném počtu, obsazení bylo: Martina (židi), Filip (Irové), Tomáš (černoši) a já (Italové). Italové hned na začátku dali téměř všechny své peníze za úplatky polici, aby obsadil střed města. Černý gang vytušil příležitost zmocnit se vyklizené Italské čtvrti, kterou se mu

Five Tribes: Strategie a napětí v zemi Tisíce a jedné noci

Včera večer jsme se ponořili do světa džinů, karavan a vezírů s deskovou hrou Pět kmenů. Tato strategická euro hra od Bruna Cathala nás zaujala hned od začátku. Ne nadarmo patří mezi Top 100 na BGG. Herní mechanismy jsou unikátní, chytré a promyšlené, s perfektní mírou plánování a interakce mezi hráči. Vše začíná každé kolo dražbou o pořadí a následně hráči na herním plánu postupně pohybují členy jednotlivých kmenů tak, aby na závěr pohybu spustili co nejvýhodnější akci jednoho z

Sledujte nás